10 порад для навчання: як вдало підготуватися до НМТ/екзамену / тестування / контрольної

Ніщо так не допоможе прекрасно скласти ЗНО (а цьогоріч НМТ), ДПА, написати самостійну або контрольну роботу, як впевнене особисте рішення готуватися серйозно та правильно. Ось поради для навчання та ефективної підготовки до важливих іспитів.


1. Виконуй шкільну програму і вчися регулярно

Щоденне відвідування уроків (навіть якщо вони відбуваються онлайн) і регулярне виконання всіх завдань – найважливіше для здобуття інформації, яка тобі необхідна для складання екзамену. Виконуй свою роботу і твої шанси на успіх – злітають. Гарантовано.

2. Створюй мнемонічні фрази

Це такі вирази, що допомагають запам’ятати формулиключові поняття, визначення тощо. Наприклад, «МаВПа БуФ» – після цих приголосних пишемо апостроф.

3. Веди конспект

Це має бути окремий зошит для твоїх особистих записів інформації, що може бути на екзамені. Наприклад, для ЗНО з української мови – це правила, визначення, тренувальні вправи – у порядку програми підготовки до ЗНО, для літератури – конспекти статей з підручника, перекази творів, літературознавчий словничок, для творчого завдання – зошит із теорією написання творів, цитатами, готовими прикладами з літератури, історії і життя, твої пробні творчі завдання.

4. Роби «флеш-картки»

«Флеш-картки» (англ. flash card – картка з текстом і картинкою, призначена для навчання). Виготовлення таких карток займає трохи часу, проте відволікає тебе від рутинного читання і писання. «Флеш-картки» – ідеальні для вивчення нових слів з іноземної мови, формул з математики і фізики, термінів з біології і хімії, дат і людей з історії.

Для української мови і літератури картки можуть знадобитися для вивчення цитат і прикладів для творчих завдань, фразеологізмів, правил, літературних творів (твір – автор – жанр – стиль), літературознавчих понять тощо.

Роби флеш-картки: з формулами, термінами, новими словами…

Ви можете робити паперові картки або використовувати спеціальні програмки, як-от Anki чи Memrise.

5. Перевіряй себе

Щоб переконатися, що матеріал уклався тобі в голові добре, проводь «самоекзамен». Під час навчання роби список ключових слів і запитань, залишаючи біля кожного трохи місця. Згодом, влаштуй собі екзамен, відповідай на власні питання і навіть став собі оцінки (або купляй цукерки:))

6. Розберися, як побудований іспит

Він складається лише з тестових завдань чи також з завдань з розгорнутою відповіддю? Якого типу ці завдання? Запитай у свого вчителя більше про типи питань. Навіть знання про те, як побудований екзамен, дуже допоможе у підготовці.

7. Дізнайся, як оцінюють екзамен

Чи всі завдання оцінюють однаково, чи деякі з них – більш важливі і складні? Чи є «штрафні бали» за неправильні відповіді чи списування? Коли ти зрозумієш, як оцінюють твій екзамен, будеш знати, над чим варто попрацювати найбільше.

8. Спи достатньо

Той з вас, хто мирно спить усю ніч (замість нічного навчання чи зависання в Інтернеті), 100% буде більш уважним і зосередженим, вчитиметься набагато легше і швидше, ніж той, хто недосипає. Особливо це стосується останнього тижня перед іспитом: дуже чітко дотримуйся режиму в ці дні, тоді в день екзамену почуватимете себе чудово, хоча би фізично.

9. Не забувай робити перерви

Необхідно робити короткі перерви, щоб мозок зміг обробити і утримати інформацію. Роби перерви, а коли починаєш навчатися знову, повтори попередній матеріал, а тоді переходь до чогось нового.

10. Не навчайся лише самостійно

Навчання з іншими людьми – чудовий спосіб покращити якість навчання і настрій:)

Джерело

Коментарі

Популярні публікації