М’яз
Згадуємо, що після б, п, в, м, ф перед я, ю, є, ї ставимо апостроф. Не забудьте і про слово «п’ята», правопис якого теж обумовлюється цим правилом. Сподіваємося, що у святковий день іспиту ви також пам’ятатимете, що при збігові приголосних у коренях слів після б, п, в, м, ф апостроф не ставимо (тому й святковий, різдвяний, тьмяний, мавпячий та ін.). Тож із кашЕю варто випити морквяного соку без апострофа.
Не полінуйтеся виконати фонетичний розбір таких слів, як п’ята /пйата/ та м’яз /мйаз/, і ви побачите, що кількість букв і звуків у них не збігається, бо після апострофа букви я, ю, є позначають два звуки.
Пам’ятаєте ці топові завдання в тестах попередніх років, які починалися страхітливою фразою «Вкажіть рядок, у якому кількість букв і звуків збігається»? Крім цього, звук /й/, який з’являється у фонетичній транскрипції таких слів, є завжди м’яким, про що варто пам’ятати, якщо в тестах необхідно віднайти звук /й/ у слові «м’яз» або визначити, чи є у слові «п’ята» м’які звуки. Відповідь у першому та другому випадках буде позитивною.
Коментарі
Дописати коментар