17 лютого - День спонтанного прояву доброти: Що можна зробити у найдобріший день у році



                                         Будьте добрішими, коли це можливо.
                                                                    А це можливо завжди.


День спонтанного прояву доброти поки не таке популярне в Україні "закордонне" свято, як День святого Валентина чи Хелловін, але щороку про нього дізнається все більше людей.
З'явилося це свято з ініціативи міжнародних благодійних організацій, які вирішили об'єднати під гаслами доброти всіх людей, незалежно від громадянства, віросповідання та національної приналежності. Двадцять років тому в Токіо представники різних благодійних організацій запропонували увести таке свято. Ідея полягала в тому, щоб об'єднати всіх і кожного - тих, хто може допомогти, і тих, кому потрібна допомога. З 1998 року такий день існує, проте у багатьох країнах світу його відзначають порівняно недавно.
А суть свята проста - безкорисливий і безмежний прояв доброти до всіх оточуючих.
У наш час способів проявити свою свої хороші риси безліч: існує чимало благодійних організації, інтернет-спільнот і заходів, які проводяться з певною благородною метою. Долучитися до волонтерів, зробити благодійні внески, аби комусь допомогти – не проблема. Зрештою, бути благодійником, волонтером і просто доброю людиною – нині модно. 17 лютого – ще один привід долучитися до чогось хорошого. А зробити це можна по-різному. І не обов'язково починати з чого масштабного. Для початку можна стати трохи уважнішими до оточуючих.
До прикладу, можна зробити незнайомцю комплімент. Якщо кільком людям без причини сказати щось приємне, можна покращити їхній настрій на увесь день.
Просто так поступитися комусь у черзі. Нічого страшного не станеться, якщо доведеться простояти у черзі на кілька хвилин довше. А, пропустивши когось, хто стоїть позаду – значить, "змусити" посміхнутися абсолютно незнайому людину. Для цього День спонтанного прояву доброти й існує.
Надіслати старим друзям листівку. І йдеться не про малюнки у месенджерах , а про справжню, паперову, гарну листівку. Отримувати їх поштою у наш час незвично, але надзвичайно приємно. То чому би не зробити цього для когось, кого давно не вдавалось побачити.
Відвідати притулок для тварин, перед цим купивши корм для чотирилапих. На жаль, притулки для тварин часто  потребують найнеобхіднішого: корму, старого одягу, з якого можна зробити "ліжка" для тварин, грошей на проведення медичних процедур тощо. Кожен може хоч трохи полегшити життя, знайти у себе вдома речі, які точно знадобляться у притулках, чи просто пожертвувати навіть невелику суму. Ну, а якщо комусь не вистачає домашнього улюбленця – взяти з притулку такого – фантастичний прояв доброти.
Нагодувати когось потребуючого смачним обідом. Це може бути старий сусід, чи людина, яка порпається у смітнику, чи одинокі старі, яких можна зустріти у багатьох дворах. Можна запросити їх кудись, або просто приготувати щось смачне і пригостити. Не варто боятися відмов - у більшості випадків такі люди будуть раді такій увазі і можливості смачно пообідати.
Навести лад у шафі і нарешті спакувати речі, які не носяться. Таких речей у кожного набереться вдосталь. При організаціях Червоного Хреста, чи церквах часто діють пункти збору для речей. Тому поділитися зайвим одягом (у хорошому стані!) і допомогти сім'ям, що потребують - дуже просто.

Проявляти добро - зовсім нескладно. Це можна робити у дрібницях - щиро комусь подякувати, поступитися місцем, допомогти у дрібних справах. І вже точно зовсім не обов'язково робити це у визначений день. Але День спонтантого прояву доброго - хороший привід розпочати змінювати на краще, в першу чергу, себе.

Коментарі

Дописати коментар

Популярні публікації