Осіння дистанційна школа. 11-Б клас
Українська мова
29 вересня - 2 жовтня
1. Повторити тему "Лексикологія. Фразеологія".
2. Виконати тестові завдання з теми до 2 жовтня 15:00
Код доступу 5944871
використати цей код, відкривши посилання join.naurok.ua.
3. Скласти промову на одну з тем : "Успішні люди України і світу", "Секрети успіху", "Складники успіху"з використанням різних засобів мовного вираження.
4. Підготуватися до виголошення промови з обраної теми під час конференції Zoom АБО підготувати відеозапис.
24, 25 вересня
1. Повторити теми "Фонетика. Графіка. Орфоепія".
2. Виконати тестові завдання до 25 вересня 15:00 .
Код доступу 5356443
Використати цей код, відкривши посилання join.naurok.ua
3. Переглянути відеоуроки.
Однакова кількість звуків і букв [Типове завдання ЗНО]
Підкреслені літери позначають той самий звук [Типове завдання ЗНО]
3. Ознайомитися з життям і творчістю Євгена Плужника - одного з провідних поетів Розстріляного відродження.
Життєвий і творчий шлях Є. ПЛУЖНИКА
Приклад аналізу поезії
На Аскольдовій могилі Поховали їх — Тридцять мучнів українців, Славних, молодих… На Аскольдовій могилі Український цвіт! — По кривавій по дорозі Нам іти у світ. На кого посміла знятись Зрадника рука? — Квітне сонце, грає вітер І Дніпро-ріка… На кого завзявся Каїн? Боже, покарай! — Понад все вони любили Свій коханий край. Вмерли в Новім Заповіті З славою святих. — На Аскольдовій могилі Поховали їх.
21 (8) березня 1918 р.
Аналіз вірша
Рід: лірика.
Жанр: вірш-реквієм.
Різновид лірики: громадянська.
Мотив: утвердження патріотизму й гуманізму через зображення подвигу героїв Крут, засудження жорстокості, терору, ненависті.
Події січня 1918 року лягли в основу поезії Павла Тичини «Пам’яті тридцяти». Тоді Червона армія на чолі з генералом Михайлом Муравйовим наступала на Київ. Командування української армії вислало їй назустріч гайдамаків, а також кілька сотень київських гімназистів, ще зовсім дітей. Бої були нерівні. В оточення потрапив загин із приблизно трьохсот гімназистів, які мужньо оборонялися, але всі загинули біля залізничної станції Крути Чернігівської області. Тридцять героїв Крут було перепоховано на Аскольдовій могилі в Києві.
За жанром «Пам’яті тридцяти» - вірш-реквієм. Реквієм узагалі – це траурна заупокійна меса, а також музичний жанр, написаний у формі й на тексти заупокійної меси.
Провідним мотивом твору є утвердження патріотизму й гуманізму, засудження жорстокості, терору, ненависті.
Вірш проймає скорботно-патетична тональність: поет із глибоким сумом розповідає про загибель «мучнів-українців, / Славних, молодих». Тичина їх сприймає як «український цвіт», національну еліту. Поет усвідомлює й драматичний шлях України: «По кривавій по дорозі / Нам іти у світ». Яскраві епітети – славних, молодих –, метонімія – зрадника рука, біблійні образи, зокрема Каїна – символу вбивці, кровопролиття й зради – вимальовують драматичну картину жорстокості.
Коментарі
Дописати коментар