Поради учням



Вчитися - нелегка праця. Щодня доводиться відвідувати заняття, запам’ятовувати величезну кількість нової інформації, вести конспекти, відповідати на питання вчителів і писати контрольні роботи. А навалюються домашні завдання, величезні параграфи з незавжди зрозумілою інформації, маса письмових завдань, вірші, лабораторні, реферати.

12 порад для успішного навчання:
  1.  Правильно постав задачу! Не думай, як змусити себе вчитися, а думай, як почати добре вчитися. Не примушуй себе (підсвідомість буде чинити опір насильству), а плануй! Постав мету отримати в семестрі по конкретному предмету на бал більше, ніж зараз, і підсвідомість тут же знайде шляхи вирішення цього завдання.
  2.  Знайди мотив (причину, стимул) вчитися добре. Мотивація може бути різна: найчастіше це якась перспектива (приз). Вона може бути близькою (Після вдало складених іспитів я поїду в табір) або довгострокової (Ось вивчусь і стану президентом!). Мотивація у кожного своя.
  3.  Облаштуй робоче місце. Банально, але факт. Можливо, лежачи на дивані з планшетом приємніше займатися, але доведено, що в лежачому положенні людина розуміє і запам’ятовує гірше і повільніше, це пов’язано з фізіологією.
  4.  Зміни стиль одягу. Природно, одяг сам по собі не може змусити вчитися, але стиль може. Одягни на себе стиль хорошого учня акуратно і строго. Спробуй, і ти відчуєш зміни як з боку оточуючих, так і всередині себе.
  5.  Перетвори нудне в творче! Наприклад, скористайся методом асоціативних карт. Це стосується ведення конспекту: записуй лекцію або параграф не суцільним текстом, а використовуй кольорові ручки, маркери, цитати, таблиці, схеми і замальовки. Тим самим ти перетвориш нудну лекцію в захоплююче заняття, легше запам’ятаєш інформацію і розвинеш своє креативне мислення. Використовуй метод асоціацій при запам’ятовуванні, сприймаючи текст не буквально, а через аналогії. Ну, наприклад, назву ліків Ереспал проведи через асоціацію Ерік спав (на лекції).
  6.  Заохочуй себе за успіхи.
  7. Найважче почати. Лінь не дає зробити перший крок. Іноді завдання займає всього 15 хвилин, але ти знаходиш купу відмовок, щоб його не починати. Зрозумій, поки ти відтягуватимеш час початку роботи, ти посилаєш в мозок негативні емоції. В результаті, крім втрати часу, отримуєш поганий настрій, а завдання все одно доведеться виконувати
  8. Вчися добре з першого дня! На підйомі новизни після відпочинку з’явиться режим і звичка, які допоможуть надалі.
  9.  Роби більше в класі, щоб менше робити вдома.
  10. Влаштуй змагання. З батьками, з друзями. Можна навіть посперечатися.
  11.  Плануй свій день. Чітко розділяй час на навчання і на відпочинок.
  12.  Розвивай силу волі. Вона стане в нагоді не тільки в навчанні.
3 простих способи ефективно конспектувати:
  1.  Розділяти аркуш паперу на квадрати і в кожному записувати логічно пов'язані речі. Наприклад, один з квадратів відвести на питання, що виникають по ходу. Так робить записи Білл Гейтс.
  2. Метод Корнелла — йому навчають американських студентів: розділяти аркуш паперу на три частини. Велика — для запису лекції. Широке поле зліва — для нотаток постфактум, малюнків, умовних позначень і всього того, що дозволяє краще запам'ятовувати почуте. І невелике поле внизу — для короткого, в одну-дві фрази, змісту сторінки.
  3. Метод ментальних карт. Розроблено Тоні Бьюзаном. Він пропонує робити записи у вигляді живих, біоморфних, схожих на ліани малюнків - замість нудних конспектів зі списками, таблицями і схемами. Головна тема поміщається в центрі, від неї відгалужуються гілки з ключовими словами. Чим більш яскравим і незвичайним вийде малюнок, тим краще він запам'ятається. 

7 правил, що навчать вас читати швидше, а запам’ятовувати більше
Вміти швидко читати та, головне, запам’ятовувати прочитане- мрія більшості людей по всьому світу. Якщо ти частенько мусиш повертатися на декілька сторінок назад, адже забув про що читав, або ж любиш відкладати підготовку до іспитів до останнього, а потім намагаєшся вивчити усе в останній день- ця стаття спеціально для тебе! Адже уміння швидко читати – обов'язковий навик на сучасному світі.
Середньостатистична людина читає близько 250-300 слів за хвилину. Але читати можна й швидше! До прикладу, маленький харків’янин Льова Бондаренко у віці 5 років та 3 місяці зміг прочитати за одну хвилину 141 слово, а опісля переказати зміст прочитаного. Хороша мотивація, чи не так?

Отож, як навчитися швидко читати:
  1. Читайте про себе. У школі на уроках найчастіше учні читають вголос. В цьому випадку добре чути вимову звуків, однак запам’ятовування «кульгає».
  2. Користуйтеся закладкою. Байдуже, якою вона буде, головне, аби цією закладкою супроводжувати рядки трохи швидше, ніж на них концентруватиметься погляд.
  3. Не повертаємося до прочитаного. Повернення до вже прочитаного уривку тексту − це помилка, яка тільки сповільнює темп, тому зупинятися таки не варто.
  4. Бачимо більше.Необхідно тренувати периферійний зір, намагаючись поглядом охопити побільше слів.
  5. Частіше читайте. Чим частіше ви читаєте, тим більше у вас можливостей навчитися читати швидко. Буде потрібно якийсь час, щоб поліпшити свої навички читання. Ви повинні свідомо застосовувати навички швидкісного читання на все, що ви читаєте, щоб збільшити швидкість читання і розуміння тексту.
  6. .Правильно тримайте книгу. Книжка повинна лежати на робочому столі на віддалі 35-40 сантиметрів від очей. Проте оптимальна відстань для кожного є трохи інша, тому мусимо її встановити шляхом експерименту. Тут якраз усе індивідуально.
  7. І головне, перевершуйте себе. При читанні необхідно намагатися постійно перевершувати свої межі швидкості: читати сторінку за хвилину, потім за півхвилини і т. д.

Коментарі

Популярні публікації